MENU

Projekt społeczny Like no other.

06/02/2021

like no other social campaign with kids ewa przedpelska kids with disabilities fashion photoshoot

Gdy trend Body Positive staje się coraz bardziej popularny, gdy my, dorośli jesteśmy coraz bardziej wyrozumiali i akceptujący wobec siebie, uderzający wydaje się fakt, że przekazy medialne i reklamowe dla dzieci ciągle lansują idealny wzorzec urody dziecięcej.

Dziewczynki o gładkiej skórze i długich lśniących włosach, schludni chłopcy z szelmowskim uśmiechem i modną fryzurą – to są dzieci patrzące na nas z reklam.

Czy nie jest to smutne, że my walczymy z akceptacją swoich różnorodnych ciał jednocześnie pokazując dzieciom, jak powinny wyglądać? Czemu marketerzy nie chcą pokazywać w swoich przekazach różnorodnych bohaterów, modeli, tak, aby nasze dzieci nie rosły w przekonaniu, że bycie innym, niż pozostałe dzieci, jest czymś złym?

Nasze dzieci z każdej strony są bombardowane obrazami – seriale, reklamy, książki, social media, przyszedł czas na to żeby mogły w bohaterach z obrazka odnaleźć też i siebie.

We współpracy z markami Minikid, Message Kids, Looks by Luks i Mrugała, które ubrały młodych modeli, oraz stylistki Magdaleny Milik, pragniemy zachęcić inne marki – nie tylko modowe – do uwzględniania w swoich przekazach reklamowych dzieci, które nie wpasowują się w sztucznie stworzony wzorzec „idealnego dziecka”. Dzieci niezwykłych, nietypowych, wyjątkowych, bo każde dziecko zasługuje na to, by świat je zobaczył i usłyszał jego myśli: Spójrz. Jestem jaka/jaki jestem. Jedyne w swoim rodzaju. Jak żadne inne. 

Sesja odbyła się w studiu Dobry Plan w Warszawie. Wzięły w niej udział różne dzieci, między innymi z niepełnosprawnościami. Wśród małych modelek znalazła się Marysia, Tosia, Nikol, Lilly i Jagoda, a chłopięce grono reprezentował Tymek, Franek i Ignacy. Prezenty dla dzieci ufundowała marka Bebe Friends oraz wyżej wymienione marki.

Projekt społeczny Like No Other to akcja 3 mam, Zuzi Sielickiej-Kalczyńskiej z Whisbear, Sylwii Luks z Looks by Luks oraz fotografki Ewy Przedpełskiej. Całym przedsięwzięciem chcemy zwrócić uwagę na nieocenioną rolę dorosłych w promowaniu różnorodności. To naszym zadaniem jest nauczyć dziecko akceptacji własnych wyjątkowych cech i pielęgnowania ich w późniejszym, dorosłym życiu. Zdjęcia autorstwa Ewy Przedpełskiej w bardzo sugestywny i naturalny sposób pokazują piękno wszystkich dzieci, z których każde jest jedyne w swoim rodzaju.Zdjęcia: Ewa Przedpełska
Produkcja: Zuzia Sielicka-Kalczyńska/ Whisbear i Sylwia Luks/ Looks by Luks
Modele: Marysia, Tosia, Nikol, Lilly, Jagoda, Tymek, Franek, Ignacy
Stylizacje: Magdalena Milik
Partnerzy akcji: Message Kids, Minikid, Mrugała, Looks by Luks,
Bebe Friends, Whisbear
Dobry Plan Studio
kontakt dla mediów:
Zuzia zuzanna@whisbear.com
Sylwia sylwia@looks-by-luks.pl
Ewa info@ewaprzedpelska.pl
zdjęcia do pobrania:
https://we.tl/t-imBHAt4yfA
#LIKENOOTHER
http://likenoother.pl
Comments
Add Your Comment

CLOSE