MENU

01
of
04

natural family photography | moments that we want to keep forever

co nowego? czyli najświeższe sesje rodzinne i komercyjne

ABOUT ME

I am a photographer after very creative accounting at SGH and a mom of two rascals - Tymek and Hania. I love natural light, traveling and homes full of love. Since 2012 I have been meeting wonderful families in Warsaw and all over the world and together we write home stories. I try to capture those simple moments that are hard for us to come back to later. I like old maps and movies based on comic books. I have hitchhiked a few good thousand kilometers, but I like to sleep late:)

01
02

PHOTOGRAPHY

On a daily basis I try to spread the love for authentic, full of feelings photos and I do lifestyle sessions in your homes. For many years, I have also been taking photos for ladnebebe.pl team and cooperating with magazines and brands (such as IKEA, Elle, F5, Reserved, GoPro) on commercial projects. I play with fashion and help businesses show their best side by creating lookbooks and image sessions. I love working with children, and I don't mind glitter in their hair and saliva on the lens;)

02
02

dzień z życia

spotkania

Magda, Łukasz, Ala i Jaś

Magda

„Nie wiem jak Ewa to robi, ale na fotografiach podczas naszej sesji rodzinnej uchwyciła wszystko to, o czym marzyłam by zatrzymać w kadrze. Właśnie tak chciałabym nas pamiętać, gdy będziemy zerkać na te zdjęcia na przestrzeni lat. Choć nie mieliśmy wcześniej żadnego doświadczenia w tego typu sesjach, dzięki Ewie przez cały czas czuliśmy się swobodnie, wszystko przyszło naturalnie. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, wręcz nie mogliśmy się napatrzeć na zdjęcia, które otrzymaliśmy. Ewa jest przemiłą, ciepłą i otwartą osobą. Czuliśmy się z nią po prostu dobrze. Ogromny plus za niezwykle cierpliwe podejście do dzieci, zwłaszcza niesfornych dwulatków;)”

01
01
CLOSE